Вул. Тичини: як найгірша вулиця Івано-Франківська перетворилась на найкращу

Вул. Тичини — активна артерія у середмісті Івано-Франківська. Тут розташовано ринок, торговельний центр, велика кількість дрібних магазинів та майстерень. Крім того, тут знаходяться студентські гуртожитки. Через характер закладів вулиця має активний рух перехожих і транспорту. Проте довгий час вона була у жалюгідному стані: глибокі ями на дорогах, практично повністю знищено асфальтне покриття, вузькі тротуари, захаращені будівельними парканами і вуличної торгівлею.

Ситуація погіршувалася тим, що були забиті каналізаційні стоки, і вулиця часто затоплювалася водою після дощів. Всі наведені умови призводили то того, що люди і машини рухалися вперемішку: кожен намагався знайти більш рівну і суху поверхню, щоб мати змогу пройти. Це спричиняло чимало небезпечних ситуації впродовж всієї вулиці.

Для вирішення цих проблем була розпочата повна реконструкція: проїжджа і пішохідні частини. Для безпечного і впорядкованого руху на цій односторонній вулиці було зроблено звуження дороги. Це дозволило розширити тротуари, зробити антикишені на вузьких чи небезпечних ділянках, організувати контрсмугу для велосипедистів. Було зроблено занижені з’їзди для людей з особливими потребами, збільшено кількість пішохідних переходів, а також облаштовано дві зупинки громадського транспорту. Для автівок було передбачено понад 120 паркувальних місць.

Подібна організація дорожнього руху у Івано-Франківську була реалізована вперше.

Строк реалізації проекту — 2015-2016 роки.

Urban Consalting Group | Вул. Тичини: як найгірша вулиця Івано-Франківська перетворилась на найкращу